Tramper

Od 2011 roku prowadzę Klub Globtroterów Tramper, który zajmuje się organizacją niekomercyjnych wyjazdów dla moich znajomych i klubowiczów. Naszą misją jest propagacja świadomej turystyki opartej na poznawaniu lokalnych tradycji, kultury, szacunku do ludzi i ich odmienności, próbowanie miejscowych potraw, podróżowanie w stylu slow-life, bez pośpiechu, stresu, czasem poza utartymi szlakami, blisko natury i codziennego życia lokalsów.

Tramping to jedna z form post-turystyki, która jest alternatywą dla komercyjnych wyjazdów organizowanych przez biura podróży, najczęścij ograniczających się do zaliczania atrakcji lub wypoczynku w kurortach. Sam prowadziłem przez 2 lata firmę turystyczną i wiem w czym tkwi problem takich wycieczek. To nie dla mnie. Ta pośpieszność, komercja, pobieżne poznawanie krajów, podział na turystów i oglądanych, przesadny pretensjonalizm uczestników, podobieństwo wszystkich miejsc hotelowych, niepotrzebny stres i zmęczenie. Wolę elastyczny program, swobodę podróży na własną rękę, sprawdzonych towarzyszy, bezpośredni kontakt z mieszkańcami, odkrywanie mniej poznanych miejsc, patrzenie na topowe atrakcje z innej strony, prywatne kwatery, smakowanie domowych specyjałów i ducha przygody.

W ten sposób zwiedziłem 116 krajów świata na 6 kontynentach i chcę więcej. Więcej o moich wyprawach można przeczytać w dziale Podróże. Zapraszam też na stronę Trampera i grupy na Facebooku.

Przykładowe programy wypraw:

Klub Tramper, oprócz przygotowywania wyjazdów, zajmował się także współorganizacją kilku edycji Festiwalu Podróżniczego „Na Rozdrożach”. Jeden z większych i bogatych w imprezy, pokazy i prelekcje odbył się w dniach 24-29 kwietnia 2012 w Kielcach. Od 2015 roku zajmowałem się realizacją własnego projektu Festiwalu Globtroterów „Tramper”.

Od czasu mojej przeprowadzki na Filipiny trudno mi kontynuować ten pomysł, ale kto wie, czy któregoś lata nie wrócę do tego tematu. Spotkania z globtroterami i pokazy slajdów podróżniczych tym, którzy nie są w stanie pozwolić sobie na wakacyjne wyjazdy, mogą dać bowiem pewną namiastkę przygody.NOTKI PRASOWE O MOICH PODRÓŻACH I TRAMPERZE

  • Tramper chce iść przez świat, gazeta.pl, 25.02.2011

Powiązane strony

Projekty | Arkadia | Wedukacja | Podróże


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *