Autor

Tomasz Józef Kosiński – nota autorska

Urodzony w 1970 roku. Kielczanin. Slawista, etnolog, antropolog kultury, pasjonat historii i propagator wiedzy.

Z wykształcenia magister politologii i nauk społecznych. Uczeń prof. Andrzeja Wiercińskiego, antropologa kultury. Zwolennik metody etnograficznej Bronisława Malinowskiego.

Były wykładowca akademicki (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach). Kierownik i trener wielu projektów edukacyjno-rozwojowych. 

Zna dobrze kilka języków obcych. Autor artykułów publicystycznych i  popularno-naukowych w kilku językach (polski, angielski, francuski, rosyjski).

Wydawca, redaktor, publicysta, Patriota, regionalista, niezależny badacz słowiańskich dziejów, tropiciel prawdy.

Autor następujących książek na temat Słowiańszczyzny:

  1. Rodowód Słowian (2017),
  2. Słowiańskie skarby. Tajemnice zabytków runicznych z Retry (2018),
  3. Runy słowiańskie (2019),
  4. Bogowie Słowian. Bóstwa, biesy i junacy (2019),
  5. Wiara Słowian (2020),
  6. Życie erotyczne Słowian (2021),
  7. Fenomen Wielkiej Lechii (2021),
  8. Bohaterowie dawnych Słowian (2022),
  9. Słowiańskie tajemnice (2023).

Publikacje w formie drukowanej lub jako audiobooki, czy e-booki można nabyć w tradycyjnych księgarniach i salonach EMPiK oraz online na portalach zakupowych Amazon, eBay lub Allegro, a także w księgarniach internetowych, na przykład takich, jak Świat Książki.

Zapraszam też do zapoznania się z danymi na WorldCat, gdzie znajduje się wykaz światowych bibliotek (np. Biblioteka Kongresu USA) i uniwersytetów (m.in. Harvard, Columbia, Princeton, czy Humboldta), które posiadają w swoich zbiorach moje książki.

Wszelkie uwagi do mojej aktywności twórczej i wyników moich badań należy kierować na adres poczty elektronicznej tomasz@kosinski.pl lub poprzez prowadzone przeze mnie profile autorskie na portalach internetowych, gdzie można także znaleźć więcej informacji o mojej działalności oraz artykuły i fragmenty publikacji mojego autorstwa:

Na stronie znajduje się wykaz moich artyków w różnych językach, także w wersjach audio z wykorzystaniem lektora AI (Sztuczna Inteligencja) i metody text-to-speech. W zakładce Audio-wideo umieściłem listę z linkami do plików MP4 i MP3 na YouTube i Spotify, związanych z moją działalnością pisarską. Wszyskie pliki, artykuły, książki, recenzje, wywiady, itp. znajdują się w Portfolio, a wywiady prasowe i wideo także na stronie Media. Odnośniki do recenzji, omówień i odwołań do moich książek można znaleźć również na podstronie Recenzje. W zakładce Pliki podaję linki do plików, które można ściągnąć ze strony na komputer.

Zapraszam na spotkania autorskie w Polsce latem 2023 roku.


Profile autora na portalach naukowych

          


Powiązane podstrony

Książki | Audiobooki | E-booki | Recenzje | Artykuły | Audio i wideo | Spotkania autorskie | Portfolio | Teka