Podróże

Podróżowanie to jedna z moich pasji. Jestem licencjonowanym przewodnikiem wypraw po całym świecie. Wraz z moją partnerką Joanną Klich zarządzałem przez jakiś czas agencją turystyczną Vena-Travel. Od kilkunastu lat kieruję też założonym przez siebie Klubem Podróżników Tramper. Należę do National Geographic Society.

Odwiedziłem 116 krajów na 6 kontynentach. Mieszkam wraz z rodziną od prawie 7 lat na Filipinach, gdzie prowadzę ośrodek wypoczynkowy Arkadia przy jednym z 7 Światowych Cudów Natury – Podziemna Rzeka Puerto Princesa.

Prezentacje podróżnicze pokazywałem w moim rodzinnym mieście w Kielcach i okolicy (Festiwal „Na Rozdrożach”, Targi AGROTRAVEL,, Geopark, Wojewódzki Dom Kultury, Dom Środowisk Twórczych, Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach, Oceanika -Kompleks Świętokrzyska Polana w Chrustach k. Zagnańska) oraz całej Polsce, m.in. w Piwnicy pod Baranami w Krakowie, w Klubie Podróżników „Namaste” w Katowicach, a także na podobnych imprezach w Warszawie, Wrocławiu, Opolu, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Rzeszowie, Częstochowie, czy Krośnie.

Zamieszczam tutaj relacje z moich wypraw wraz z wybranymi zdjęciami, które są też wylistowane chronologicznie, a na ich podstawie powstał także wykaz odwiedzonych krajów.

Mapa firmy Matador widoczna na górze tej strony nie uwzględnia niektórych autonomii i terytoriów zależnych, które umieściłem na swojej liście odwiedzonych krajów. Dlatego zamiast 116, tutaj oznaczonych jest tylko 106 z nich.Kontynenty

Europa | Azja | Afryka | Ameryka Północna i Środkowa | Ameryka Południowa | Australia i Oceania

Powiązane podstrony

Lista odwiedzonych krajów | Kalendarium wypraw | Relacje z wypraw


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *